Üliõpilasfestival Gaudeamus korraldab Tartu esimese “äratuspeo”

874

PRESSITEADE
03.02.2018
Tartu Üliõpilasmaja MTÜ

4. mail algusega kell 8 hommikul korraldab Baltikumi suurim üliõpilasfestival Gaudeamus Tartu esimese äratuspeo, mis tuletab meelde, et juba jaanipäeval on üle 4000 esineja Tartus, et ühendada valguskunst, muusika, koorilaul ning tants eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud.

Tartu Erinevate Tubade Klubis (Kastani 42) äratab peolised üles ja annab positiivse stardi kogu ülejäänud päevale #aastaema Liina Pulges, DJ Erki Pruul ja massöörid. Vägeva live-kontserdiga astub üles pärimusmuusik Cätlin Mägi ja DJ Erki Pruuli koostöös sündiv folk-disko süntees Ju-Ju. Kokku segatakse afro funk, bollywoodi disko, house, cumbia, hip-hop, regialul, parmupill, viled, flööt ja torupill ehk tantsuline rütm ja eesti pärimuspillid.

Ärkajaid kostitatakse smuutide, kohvi, tee, tervislike hommikusöökidega ning värskete päevalehtedega.

“Hea pidu ei pea toimuma tingimata öösel. Palju enam energiat andvam, tervislikum ja lõbusam on tantsupidu enne kooli või tööd. Maailma suurlinnadest alguse saanud hommikupeo formaati on edukalt mitmel korral katsetatud näiteks Telliskivi Loomelinnakus ja nüüd on aeg katsetada, kas ka tartlased nii vara üles saavad,” kommenteeris Gaudeamuse projektijuht Kulno Kungla.

“Gaudeamuse festival on alati julgenud uusi asju proovida. Äratusdiskoga tuletame inimestele meelde, et 22.–24. juunil tasub olla Tartus ning festivali melust ja kultuuriprogrammist osa saada. Jaanipäevaks septsiaalselt loodud programm on tempokas, täis suvise pööripäevaga seonduvaid legende ja müstikat. See on suurepärane võimalus pere ja sõprade ringis tavapärase vorsti grillimise asemel saada osa millestki erilisemast,” sõnas Kungla.

Kuna kohtade arv on piiratud, paluvad korraldajad ennast eelregistreerida siin.

Gaudeamus toimub reeglina üle nelja aasta vaheldumisi ühes Balti riigis ning esimene pidu peeti Tartus juba 1956. aastal. Viimati toimus suur üliõpilaspidu Eestis 2006. aastal ja selle melust sai osa lausa 30 000 pealtvaatajat.

Festival algab 22. juuni õhtul tõrvikurongkäiguga, millele järgneb kuulsa helilooja Carl Orffi kantaadi “Carmina Burana” esitus Emajõe kaldal. 23. juunil antakse öine valgus- ja tuleefektidega tantsuetendus “Jaaniöö müsteerium” Tartu Tamme staadionil ning 24. juunil toimub Tartu Laululaval kontsert-laulupidu “Jaanipäeva laulud”. Festivali kunstilisse toimkonda kuuluvad Kuno Kerge, Ain Mäeots, Mart Koldits, Renee Nõmmik, Tiiu Kirsipuu, Indrek Hargla, Tõnu Kaljuste jpt.

Pileteid tantsuetendusele “Jaaniöö müsteerium” ja laulupeole “Jaanipäeva laulud” saab osta Piletilevist.

Projekti toetavad EV100, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Eesti Rahva Muuseum.

FOTO: Äratusdisko Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi Loomelinnak)

Lisainfo:
Meelika Hirmo
Gaudeamus 2018
Kommunikatsioonijuht
Tel: +372 50 41 258
E-mail: meelika@gaudeamus.ee