Läti andis Riias Gaudeamuse “soojenduskontserdi”

1006

10. juunil toimus Riias rahvusvahelise üliõpilasfestivali Gaudeamuse tasuta erikontsert ja tantsuetendus, kus Läti koorid ja tantsijad esitasid festivali programmist valiku laule ja tantsuseadeid.

22.–24. juunil toimub Tartus Baltikumi suurim üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem nähtud.

“Kuna Gaudeamus toimub seekord suvise pööripäeva ajal ning Eesti, Läti ja Leedu on loonud selleks spetsiaalselt jaanipäevale mõeldud programmid, soovisime kaunist muusikat ja tantsu tutvustada ka Läti inimestele,” kommenteeris Aija Melbārde Läti korraldustoimkonnast.

“Soojenduskontserdiga avasime jaanipäeva teema tantsu ja lauluga selle erilise püha täies suursugususes. Nii sai publik kogeda juba praegu seda imelist ja maagilist tunnet, mille kulminatsioon on tavaliselt suvist pööripäeva tähistades,” lisas Melbārde.

Publikule esitati valikut nii tantsuetenduse “Jaaniöö müsteerium” kui ka laulupeo ja kontsert-lavastuse “Jaanipäeva laulud” kavast.

Erikontserdi kunstiline juht oli helilooja Ilze Valce. Tantsuetenduse koreograafid olid Rolands Juraševskis, Ilze Mažāne ja Elita Treilone. Orkestreid juhtis Maris Martinsons ja kontsert-etenduse produtsent oli Jānis Siliņš.

Üliõpilasfestival Gaudeamuse traditsioon ulatub aastasse 1956 kui Tartus toimus esimene pidu. Sealt edasi on festivalid toimunud reeglina iga 4 aasta tagant vaheldumisi ühes Balti riigis. Viimati toimus Gaudeamus 2014. Aastal Lätis, Daugavpils ja järgmine suur tudengifestival tomub Leedus.

Vaata lisainfot suvisele pööripäevale ning kolme Balti riigi jaanitraditsioonidele pühendatud Gaudeamuse programmi ja sündmuste kohta SIIT.