Gaudeamuse tänaõhtuse tantsupeo piletid on välja müüdud

3215

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
PRESSITEADE
23.06.2018

Täna jätkub Tartus rahvusvaheline üliõpilasfestival Gaudeamus, kuid tänaõhtusele tantsuetendusele “Jaaniöö müsteerium” on piletid juba välja müüdud. Korraldajad panevad südamele, et pikkade järjekordade vältimiseks on soovitav homsele laulupeole “Jaanipäeva laulud” pilet soetada eelmüügist.

“Kuigi tantsuetendusele on piletid välja müüdud, pakub tänane festivaliprogramm piisavalt melu. Oleme Tartu Raekoja platsile viltuse maja juurde üles seadnud muusikalava ja Suudlevate tudengite purskkaevu ees asub tantsulava, kus publikut rõõmustavad mitmed toredad kollektiivid,” rääkis Gaudeamuse projektijuht Kulno Kungla.

Muusikalaval astuvad üles eestikeelset lüürikat ja valge mehe souli siduv Von Dorpat, omanäoline kontsert- ja tantsuorkester Popsid ning Janua Nianse Lätist. Tantsulaval saab kaasa elada Eesti suurima tänavatantsukooli JJ-Street ja stuudio Duende tantsijate esinemistele. Tasuta programm kestab 12:15–15:30. Kell 17:30 annab Eesti Rahva Muuseumis tasuta kontserdi 250-liikmeline Leedu rahvamuusikute ansambel.

Homme, 24. juunil algusega kell 16.00 toimub Gaudeamuse ühe tähtsündmusena Tartu lauluväljakul laulupidu “Jaanipäeva laulud”, mis seob koorilaulu filmi- ja etenduskunstiga. Baltikumi tugevaimad üliõpilaskoorid esitavad hoogsa ja spetsiaalselt jaanipäevale pühendatud kava ning publikut üllatatakse ka uudisloominguga.

“Indrek Hargla on loonud neli lugu, mis peaksid meid kõiki mõtlema panema jaanipäevade tõelisest tähendusest. Kohati on need päris tõsised ja kurvad lood, kust ei puudu muidugi ka helgemad hetked. Meie soov on eelkõige seda maagilist aega mõtestada ja näidata, mis on praeguse vorsti grillimise pidupäeva tõeline hing,” kommenteeris lavastaja Ain Mäeots.

Lauluväljakul avatakse ka Eesti toidu tänav, kus pakutakse parimaid Lõuna-Eesti maitseid.

“Jaanipäeva laulud” laulupeo kunstiline juht on Kuno Kerge ja kunstnik on Maarja Meeru. Lühifilmides astuvad näitlejatena üles Birgit Sarrap, Margus Jaanovits, Maarja Jakobson, Liisa Saaremäel, Karl Laumets ja Veiko Porkanen jt. Piletid etendusele “Jaanipäeva laulud” on müügil Piletilevis.

Projekti toetavad EV100, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Eesti Rahva Muuseum.

AJAKIRJANIKELE: Fotomaterjali festivalist leiab SIIT. Videomaterjali (sh eilsest avaetendusest) saab alla laadida SIIT.

 

Lisainfo:
Meelika Hirmo
Gaudeamus 2018 kommunikatsioonijuht
Tel: +372 50 41 258
E-mail: meelika@gaudeamus.ee

Foto: Heikki Leis