GALERII: Üliõpilasfestival Gaudeamus sai suurejoonelise avapaugu

2758

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
PRESSITEADE
23.06.2018

Eile õhtul, 22. juunil, algas Tartus rahvusvaheline üliõpilasfestival Gaudeamus, mis tõi kokku ligi 4500 kõrgetasemelist esinejat Eestis, Lätist ja Leedust. Festival ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ja tantsu eriliseks jaanipäevale pühendatud vaatemänguks.

EV100 programmi kuuluv sündmus algas festivali tule süütamise tseremooniaga Kassitoome orus Gaudeamuse kivi juures. Sealt edasi liikusid tuhanded esinejad ja pealtvaatajad ühiselt 1000 tõrviku rongkäiguga Emajõe kaldale Kaarsilla suunas, kus neid tervitasid Eesti, Läti, Leedu, Soome, Poola, Islandi ja Gruusia presidendid.

Emajõe kaldal kanti festivali avaetendusena ette Carl Orffi kuulsa kantaadi “Carmina Burana” parimad palad ja publik nägi ulatuslikku lavalist vaatemängu tantsude, efektsete kostüümide, dekoratsioonide ning valgus-, vee- ja püroefektidega. Etendusse on kaasatud Eesti parimad heli-, valgus- ja videokunstnikud.

Avaetenduse dirigent oli Tõnu Kaljuste ja lavastaja Mart Koldits. “Carmina Buranat” esitavasid Tartu ja Tallinna ülikoolide koorid ja sümfooniaorkester. Tuleskulptuuride kunstnik oli Tiiu Kirsipuu, muusikajuht Edmar Tuul, videokunstnik Aljona Movko, valguskunstnik Ringo Muhhin ja lavastusjuht Indrek Leht.

Vaata galeriid Kassitoomel toimunud festivali tule süütamise tseremooniast ja avaetendusest SIIN.
Fotode autorid: Heikki Leis, Talis Taim ja Timo Arbeiter.

22.–24. juunil toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud. Projekti toetavad EV100, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Eesti Rahva Muuseum.

 

Lisainfo:
Meelika Hirmo
Gaudeamus 2018 kommunikatsioonijuht
Tel: +372 50 41 258
E-mail: meelika@gaudeamus.ee

Foto: Timo Arbeiter