GALERII: Tuhanded trotsisid Gaudeamuse laulupeol jaanipäevale omast kehva suusailma

3087

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
PRESSITEADE
24.06.2018

Äsja lõppenud Gaudeamuse laulupidu ja kontsert-etendust “Jaanipäeva laulud” tulid hoolimata külmast põhjatuulest, suurest sajust ja vaid 11 soojakraadist vaatama ligi 1500 inimest.

“Jaanipäeva laulude” lavastaja Ain Mäeots rõhutas, et selline ilmastik on raske ka esinejatele ja kiitis üliõpilaste esinemislusti ja ühtehoidmist.

“See on maailmas unikaalne, kuidas Eesti pealtvaatajad vabaõhuüritustel ilma trotsivad. Olen päris palju reisinud ning maailmas festivale ja suveteatreid vaatamas käinud. Selge, et ilusa ilmaga oleks rahvast tulnud palju rohkem, aga ilma mõjutada ei saa ja kurat temaga,” ütles lavastaja.

“Miks me üldse selliseid üritusi teeme kui teame? Soomest on tulnud hea väljend selle kohta – “sisu”. See ongi meie sisu, mis paneb meid tegutsema. See on algorütm, mis on aastatuhandetega välja kujunenud. Selline festival on üks elu õitest,” kommenteeris Mäeots ja lisas, et näeb, kuidas tänu kehva ilma talumise vajadusele on esinejate vahel side hoopiski süvenenud.

“Sügav kummardus kõigile, kes võtsid vaevaks kohale tulla,” lisas Mäeots.

Ligi 4000 Eesti, Läti ja Leedu osalejat tegid täna vihmast hoolimata läbi kogu rongkäigu Tartu Ülikooli eest lauluväljakule, kus esitati nii ühiskavasid kui oma spetsiaalselt jaanipäevale pühendatud repertuaari.  Lauluväljakul astus täna üles ligikaudu 3000 lauljat, tantsijat ja muusikut.

Indrek Hargla ja Ain Mäeotsa koostöös valmis festivali jaoks neli lühifilmi, mis jutustavad suvistest pööripäevadest, armastusest, vabadusest ja jaanitulede sügavamast tähendusest. Tutvu ühe valminud filmiga SIIN

Galerii vihmasest jaanipeost Tartu Lauluväljakul leiab SIIT (Fotode autor: Timo Arbeiter).

“Jaanipäeva laulud” kunstiline juht on Kuno Kerge (Tartu Akadeemilisest Meeskoor), lavastaja Ain Mäeots (Vanemuine) ning lavastuste stsenarist on kirjanik Indrek Hargla. Kontserdi muusikatoimkonda kuuluvad mitmed tunnustatud koorijuhid – näiteks Alo Ritsing, Triin Koch, Aivar Leštšinski, Jana Perens, jt.

Projekti toetavad EV100, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Eesti Rahva Muuseum.

Lisainfo:
Meelika Hirmo
Gaudeamus 2018 kommunikatsioonijuht
Tel: +372 50 41 258
E-mail: meelika@gaudeamus.ee


Foto: Timo Arbeiter