Birgit Sarrap, Maarja Jakobson, Margus Jaanovits jt rändavad läbi 1000 aasta jaanipäevade

945

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
PRESSITEADE
06.06.2018

Täna algavad Tartu lähistel Kardlas rahvusvahelise üliõpilasfestivali Gaudeamuse filmivõtted, millest sünnib laulupeole “Jaanipäeva laulud” neljaosaline lühifilmide sari, mis jutustavad loo suvistest pööripäevadest läbi 1000 aasta.

Lavastuse stsenaariumi autor on kirjanik Indrek Hargla, lavastaja on Ain Mäeots ja kunstnik on Maarja Meeru. “Jaanipäeva laulud” laulupeo kunstiline juht on Kuno Kerge.

Kontsert, laulupidu ja lavastus on pühendatud jaanipäevale ja kolme Balti väikerahva suvise pööripäevade traditsioonidele. Laulupeol astuvad üles Baltikumi parimad üliõpilaskoorid ja -orkestrid, kes esitavad tempokat repertuaari. Ettekandmisele tuleb lisaks armastatud lauludele ka uusloomingut ning palju tuntud lugusid esitatakse uues kuues.

“Jaanipäeva laulud” seob koorilaulu filmi- ja etenduskunstiga. Indrek Hargla on loonud neli lugu, mis peaksid meid kõiki mõtlema panema jaanipäevade tõelisest tähendusest. Kohati on need päris tõsised ja kurvad lood, kust ei puudu muidugi ka helgemad hetked – aga meie soov on eelkõige seda maagilist aega mõtestada ja näidata, mis on praeguse vorsti grillimise pidupäeva tõeline hing,” kommenteeris lavastaja Ain Mäeots.

Lühifilmides astuvad näitlejatena üles Birgit Sarrap, Margus Jaanovits, Maarja Jakobson, Liisa Saaremäel, Karl Laumets ja Veiko Porkanen. Võtted toimuvad Kardlas ja Tartu Toomkiriku varemetes kuni 8. juunini.

“Jaanipäeva laulud” toimub 24. juunil algusega kell 16.00 Tartu Lauluväljakul. Piletid laulupeole ja festivalile on müügil Piletilevis. Lauluväljakul avatakse ka suur Eesti toidu ala, kus pakutakse parimaid Lõuna-Eesti maitseid.

Rahvusvaheline üliõpilasfestival Gaudeamus toimub 22.–24. juunil ja sellel esineb üle 4000 kõrgetasemelise laulja, tantsija ja muusiku kogu Baltikumist. Lisaks laulupeole “Jaanipäeva laulud” ja öisele tantsuetendusele “Jaaniöö müsteerium” toimub festivali ajal hulk tasuta sündmuseid. EV 100 programmi kuuluv Gaudeamus ühendab jaanipäeva traditsioonid, valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud.

Vaata programmi SIIT.

Projekti toetavad EV100, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Eesti Rahva Muuseum.

Lisainfo:
Meelika Hirmo
Gaudeamus 2018 kommunikatsioonijuht
Tel: +372 50 41 258
E-mail: meelika@gaudeamus.ee